Vdes babai i kryetarit të Prizrenit

Lajme
09:04 | 15 Nëntor 2020

Ka vdekur, Daver Haskuka, babai i kryetarit të Prizrenit, Mytaher Haskuka.

Haskuka përmes një postimi në Facebook, ka njoftuar se babai i tij varroset sot, ndërkaq ka bëtë të ditur se për shkak të pandemisë, nuk do të ketë të pame. “Njoftojmë familjarët, miqtë dhe dashamirët se sot në orët e hershme të mëgjesit ka ndërruar jetë babai ynë i dashur, Daver Haskuka.Varrimi dhe namazi i xhenazes do të bëhet në ora 14:20 në Varrezat e Qytetit në Prizren. Për shkak të masave të pandemisë, nuk do të ketë të pame.Zoti të mëshiroftë me xhenet babi!”. ka njoftuar Haskuka.

Materialet dhe informacionet në "MUZIKTURKE" nuk mund të kopjohen ose të përdoren pa iu referuar burimit të portalit apo miratimin nga redaksia.

MUZIKTURKE, © 2020 Të gjitha të drejtat e rezervuara.