Turqia shënon rekord të vdekjeve ditore nga COVID-19

Magazine
19:29 | 18 Dhjetor 2020

Turqia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit me COVID-19.

Numri i përditshëm i vdekjeve të koronavirusit të Turqisë arriti një rekord të lartë prej 246 në 24 orët e fundit, treguan të dhënat e Ministrisë së Shëndetësisë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të vdekjeve në 17,610, raporton The Guardian

Turqia regjistroi gjithashtu 26,410 raste të reja të koronavirusit, përfshirë ato asimptomatike, në 24 orët e fundit. Për katër muaj, Ankara raportoi vetëm raste të përditshme simptomatike, por ajo i ka raportuar të gjitha që prej 25 nëntorit. Vendi ka regjistruar 1,982,090 infeksione COVID-19 që nga fillimi i pandemisë në mars, treguan të dhënat. Qeveria ka vendosur kufizime gjatë ditëve të javës dhe bllokimet e plota të fundjavës për të frenuar rritjen e infeksioneve.

Materialet dhe informacionet në "MUZIKTURKE" nuk mund të kopjohen ose të përdoren pa iu referuar burimit të portalit apo miratimin nga redaksia.

MUZIKTURKE, © 2020 Të gjitha të drejtat e rezervuara.