Tërmet i ri në Kroaci

Lajme
09:42 | 04 Janar 2021

Kroacia vazhdon të goditet nga tërmetet.

Kroacia është goditur nga një tërmet i ri. Mediat kroate raportojnë se janë regjistruar dridhje të reja të tokës rreth orës 8 të mëngjesit të sotëm.

Një dridhje e fuqishme ishte tegjistruar herët në mëngjes rreth ores 4:20 që sipas shërbimit sizmologjik ishte i fuqisë 3.5 shkallë të rihterit. Kroacia javën e kaluar ishte goditur nga një tërmet i fuqishëm që ka shkaktuar dëme të mëdha në afërsi të Zagrebit.

Materialet dhe informacionet në "MUZIKTURKE" nuk mund të kopjohen ose të përdoren pa iu referuar burimit të portalit apo miratimin nga redaksia.

MUZIKTURKE, © 2020 Të gjitha të drejtat e rezervuara.