Spektakël: Jennifer Lopez i çmendi të gjithë me performancën e saj në Times Square

Magazine
10:00 | 02 Janar 2021

Spektakël: Jennifer Lopez i çmendi të gjithë me performancën e saj në Times Square

Ylli amerikan i muzikës dhe filmit Jennifer Lopez interpretoi në Times Square në New York në prag të Vitit të Ri, dhe këngëtarja, shfaqjet e së cilës janë gjithmonë më shumë sesa koncerte, pa ndërprerë ndryshoi kostumet dhe bëri një spektakël të vërtetë në skenën para së cilës qëndronin kryesisht anëtarët e shërbimit të sigurisë, pasi që tubimet nuk u lejuan për shkak të COVID-19.

Performanca e Lopez, e cila u organizua për shfaqjen speciale të Vitit të Ri të kanalit ABC “Dick Clark” me Vitin e Ri “me Rockin” Eve”, ishte në shenjën e ngjyrave të bardha dhe metalike, dhe një pjesë e koncertit” në lartësi “dukej spektakolare, si dhe e tërë shfaqja e saj e Vitit të Ri, raporton Daily Mail.

Në Times Square në New York, nuk ishte e zakonshme që njerëzit të numërojnë sekondat dhe të ndjekin zbritjen e topit që do të shënojë fundin e vitit 2020, ndërsa policia largoi njerëzit dhe automjetet që do të ndalonin me shpresën për të parë një top kristali të ndritshëm që zbriste.

Sidoqoftë, një numër i vogël i njerëzve panë spektaklin përpara kordonit të policisë, për të cilin këtë vit u lëshua një rekomandim nga autoritetet e Nju Jorkut për t’u parë në televizion nga shtëpia.

Këngëtarja (51) interpretoi hitet e saj para se topi kristal të ulej në mesnatë në Times Square, dhe në minutat e fundit para mesnatës, ajo këndoi klasikun Aerosmith “Dream On”.

Materialet dhe informacionet në "MUZIKTURKE" nuk mund të kopjohen ose të përdoren pa iu referuar burimit të portalit apo miratimin nga redaksia.

MUZIKTURKE, © 2020 Të gjitha të drejtat e rezervuara.