Receta e Linda Halimit, kështu i humbi 50kg këngëtarja

Magazine
14:01 | 20 Gusht 2020

Këngëtarja Linda Halimi është kthyer në frymëzimin e të gjithëve për shkak të humbjes në peshë. Ajo nuk e ka mbajtur për vete sekretin e suksesit. Ka zbuluar dietën ushqimore që e ndihmoi të rrëzonte 50 kilogramë.

Kështu, për hidratim, Linda konsumon rreth 1.41 litër ujë në ditë. Mëngjesi: 3 vezë të skuqura me një filxhan me kërpudha të pjekura në skarë, qepë dhe speca. 1 gotë lëng portokalli.

Dreka: 1 vezë të skuqur me një filxhan oriz të mbushur me kërpudha të skarës, qepë dhe speca. Ushqim të shpejtë (Snack): 1 filxhan me mix manaferrash, çaj mente ose çaj i gjelbër. Darka: Smoothie me qumësht bajamesh, manaferrash ose ananasi.

Pas darke: 1 tas me 60 ml kos dhe miks manaferrash. Linda ka thënë ndër të tjera se ajo nuk ushqehet me karbohidrate pas orës 5 të pasdites, por gjatë ditës, para se të bëjë palestër ose të ngjitet në skenë, ha makarona ose rizoto (oriz), shkruan Living.

Ndërkohë që ka 5 vite pa ngrënë një copë picë. Linda ka pasur sukses të padiskutueshëm në këtë sfidë me veten e saj. Në një fotografi që ajo e kishte publikuar në llogarinë e saj në Instagram, shihej transformimi i pabesueshëm i saj.

Mes tjerash, ajo kishte shkruar: “Dikur… 2009-2018! Puna e madhe shpërblehet. Çelësi i gjithçkaje në jetë është të mos heqësh dorë, madje edhe kur dhemb. A s’është kjo mënyra se si kemi lindur për t’ia filluar? Dëshira për sukses duhet të jetë më e madhe se dhimbja! Sepse “çfarë nëse” dhemb më shumë!”.

 

Materialet dhe informacionet në "MUZIKTURKE" nuk mund të kopjohen ose të përdoren pa iu referuar burimit të portalit apo miratimin nga redaksia.

MUZIKTURKE, © 2020 Të gjitha të drejtat e rezervuara.