Nuk kanë fund lajmet e mira për Meryem Uzerli

Turke
00:06 | 20 Korrik 2020

Aktorja turke e lindur në Gjermani Meryem Uzerli po jeton ditët më të mira të jetës së saj. Së fundi, në Spanjë ajo u nominua në katëgorinë ‘Aktorja më e mirë’ për paraqitjen e saj në filmin ‘Kovan’.

Por kjo nuk është e tëra.

36 vjeçarja tha se po realizon ëndrrën e fëmijërisë kur nisi biznesin e saj në Berlin.

Ajo hapi lokalin me emrin ‘Nosh Nosh’ në kryeqendrën gjermane.

Për miliona ndjekës në Instagramin e saj ajo ndau edhe pijen e saj të preferuar, e që është një limonadë organike me limon dhe xhenxhefil.

Meryem për publikun shqiptar u bë e famshme me rolin e saj si ‘Hyrem’ në serialin ‘Sulltani’.

Materialet dhe informacionet në "MUZIKTURKE" nuk mund të kopjohen ose të përdoren pa iu referuar burimit të portalit apo miratimin nga redaksia.

MUZIKTURKE, © 2020 Të gjitha të drejtat e rezervuara.