Latifi: Erdogan nuk reagoi për arrestimin e krerëve të UÇK-së, nuk do t’i prish punët me Vuçiqin të cilit po i shet armë

Lajme
20:59 | 17 Nëntor 2020

Filozofi Blerim Latifi përmes një shkrimi në Facebook ka pyetur sot se pse presidenti turk, Tayip Erdogan nuk ka reaguar pas arrestimit dhe konfirmimit të aktakuzës për ish-presidentin Hashim Thaçi dhe tre krerët tjerë.

Latifi ka thënë se ai nuk po reagon për arsye se nuk do që të shqetësojë presidentin serb, Aleksandër Vuciq.

“Pse Erdogani se tha një fjalë për dërgimin e presidentit të Kosovës dhe të tre krerëve tjerë të UÇK-së në Hagë? Nuk është e vështirë të kuptohet: nuk do ta shqetësojë Vuçiqin, të cilit po i shet drona luftarakë, dhe bizneset e mëdha që i ka në Serbi.Ai mendon: hajt se arnautët i rehatojë lehtë, duke u shitur dokrra fetare e osmane. Dhe deri me tani i ka dhezë bajagi mirë”, ka shkruar ai.

Materialet dhe informacionet në "MUZIKTURKE" nuk mund të kopjohen ose të përdoren pa iu referuar burimit të portalit apo miratimin nga redaksia.

MUZIKTURKE, © 2020 Të gjitha të drejtat e rezervuara.