Katërvjeçari bllokohet brenda një peme në një park të Anglisë

Fun
09:01 | 03 Korrik 2020

Një djalë katërvjeçar u bllokua brenda një peme në një park të Anglisë, pas udhëtimit të tij të parë që nga lirimi i masave të izolimit nga coronavirusi.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Finley Ibrahim, ishte duke eksploruar pyjet në Eastham Cuntry Park në Merseyside, së bashku me dy vëllezërit e tij, kur u fut në një vrimë peme ndërsa nuk mund të dilte që aty.

Nëna e tij Lindsey Ibrahim, e cila u ftua për ndihmë, nuk kishte arritur ta tërhiqte djalin e saj nga pema.

Finley stuck in the tree

Meqënse burri i saj Terry Ibrahim, po punonte në shtëpi dhe ishte 10 minuta larg me makinë, Lindsey u detyrua të kërkonte ndihmë nga një burrë që ishte në park me familjen e tij.

Mirëpo, ai arriti të vinte në vendin e ngjarjes dhe pas 15 minutave, Finley u tërhoq nga maja e pemës nga babai i tij sikur të ishte një “Spider-Man”.

Materialet dhe informacionet në "MUZIKTURKE" nuk mund të kopjohen ose të përdoren pa iu referuar burimit të portalit apo miratimin nga redaksia.

MUZIKTURKE, © 2020 Të gjitha të drejtat e rezervuara.