Joshua – Pulev, shikojeni nokautin e frikshëm nga kampioni

Lajme
09:31 | 13 Dhjetor 2020

Anthony Josha fitoi me nokaut ndaj sfiduesit Kubrat Pulev.

Anthony Joshua fitoi ndaj sfiduesit të tij Kubrat Pulev me nokaut në raundin e nëntë. Boksieri fantastik britanik e dominoi kundërshtarin e tij duke mos lejuar befasi në mbrojtjen e titujve të kampionit në kategorinë e rëndë në boks.

Joshua e rrëzoi dy herë Pulevin në raundin e tretë duke vazhduar me dy të tjera në raundin e nëntë. Por, ky ishte momenti i nokautit fitues nga Joshua.

Materialet dhe informacionet në "MUZIKTURKE" nuk mund të kopjohen ose të përdoren pa iu referuar burimit të portalit apo miratimin nga redaksia.

MUZIKTURKE, © 2020 Të gjitha të drejtat e rezervuara.