Fshati kosovar që merr pamje mahnitëse në prag të festave të fundvitit (Foto)

Lajme
09:22 | 30 Nëntor 2020

Fshati Pjetërshan nga Komuna e Gjakovës ka arritur që edhe këtë herë të mahnitë të gjithë me dekorimin që i është bërë nga banorët e kësaj ane, për festat e fundvitit.

Të rinj të shumtë të këtij fshati janë bashkuar për të punuar që ky fshat të marrë pamje të mrekullueshme edhe këtë herë, sikurse vitet e kaluara. Fshati po duket mjaftë përrallorë, dedikuar festimit të Krishtlindjeve si dhe Vitit të Ri.

Materialet dhe informacionet në "MUZIKTURKE" nuk mund të kopjohen ose të përdoren pa iu referuar burimit të portalit apo miratimin nga redaksia.

MUZIKTURKE, © 2020 Të gjitha të drejtat e rezervuara.