FOTO/ Valentina bukuroshja nga Ferizaji që iku pa lamtumirë

Magazine
21:44 | 19 Nëntor 2020

Valentina Ibrahimi është 24-vjeçare nga Ferizaji që para disa ditësh ishte diagnostikuar me leukemi akute.

Ajo nuk mundi t’i përballojë sëmundjes dhe vdiq sot.

Ajo ka vdekur në njërin nga spitalet e Turqisë ku ishte duke marrë trajtim mjekësor, shkruan “Kosovarja”.

Valentina, ishte një vajzë e re shumë ambicioze, e pashme dhe tejet e dashur nga shoqëria dhe rrethi, të cilët shprehin fjalët më të bukura për vajzen që dikur shkëlqente kudo.

Sot, Ferizaji e Koaova priti me dhimbje të thellë lajmin për vajzën me sy si qielli, për të cilen të gjithë u angazhuan të mblidhnin fonde për shërimin e saj.

Ngushëllime familjes!

Materialet dhe informacionet në "MUZIKTURKE" nuk mund të kopjohen ose të përdoren pa iu referuar burimit të portalit apo miratimin nga redaksia.

MUZIKTURKE, © 2020 Të gjitha të drejtat e rezervuara.