Drejtori i RTK-së rezulton pozitiv në COVD-19

Lajme
16:17 | 08 Korrik 2020

Drejtori i RTK-së, Ngadhnjim Kastrati, ka bërë të ditur se ka rezultuar pozitiv me koronavirus, raporton Gazeta Express.

Kastrati ka shkruar në Facebook se sot ka marrë konfirmim se ka dalë pozitiv me COVID-19, derisa ka shtuar se do të qëndrojë në izolim sipas rekomandimeve.

Ju lus të gjithëve që jemi takuar ditëve të fundit të vetëizoloheni për disa ditë dhe në rast se keni simptome, të lajmëroheni tek organet përkatëse”, ka shkruar ai.

Statusi i plotë:

Dy dite me pare, nuk jam ndjere mire me shendet, dhe dje jam paraqitur per ta bere testin per COVID19.
Sot jam informuar se testi ka dale pozitiv.
Une do te qendroj ne izolim shtepiak sipas rekomandimeve te IKSHP-se.
Ju lus te gjitheve qe jemi takuar diteve te fundit te veteizoloheni per disa dite dhe ne rast se keni simptome, te lajmeroheni tek organet perkatese.

Faleminderit!

Materialet dhe informacionet në "MUZIKTURKE" nuk mund të kopjohen ose të përdoren pa iu referuar burimit të portalit apo miratimin nga redaksia.

MUZIKTURKE, © 2020 Të gjitha të drejtat e rezervuara.