Alarmante në Maqedoni: 18 të vdekur dhe 1 mijë e 168 raste të reja me koronavirus

Shëndetësia
11:23 | 15 Nëntor 2020

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 3.353 teste, dhe janë regjistruar 1.168 raste të reja me Covid-19.

Sipas qyteteve në: Shkup-513, Kumanovë -68, Dibër-6, Shtip-27, Prilep-77, Tetovë-65, Strugë-40, Veles-36, Manastir-58, Ohër-25, Kavadar-29, Gostivar-30, Gjevgjeli-5, Strumicë-33, Kriva Pallankë-5, Radovish-7, Krushev-3, Koçan-19, Probishtip -1, Demir Hisar-1, Makedonski Brod-3, Pehçev-3, Berovo-3, Vallandov-6, Vinica-5, Dellçev-3, Kratov-11, Sveti Nikollë-33, Kërçovë-42, Resnjë-4, Negotin-7.

Instituti i Shëndetit Publik sot regjistroi 692 pacientë të shëruar nga coronavirusi. 18 persona vdiqën, pesë pacientë nga Shkupi (61, 69, 67, 77 dhe 84), dy nga Kumanova (66 dhe 80), një pacient nga Shtipi (54), një nga Tetova (73), dy nga Manastiri (82 dhe 73), një nga Ohri (84), katër pacientë nga Gostivari (78, 76, 78 dhe 66), një nga Strumica (55) dhe një pacient nga Kratova (74g). Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuaurve me coronavirus në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 46.062.

Materialet dhe informacionet në "MUZIKTURKE" nuk mund të kopjohen ose të përdoren pa iu referuar burimit të portalit apo miratimin nga redaksia.

MUZIKTURKE, © 2020 Të gjitha të drejtat e rezervuara.