Adelina Ismaili, feston ditëlindjen e 41-të e zhveshur në xhakuzi

Nostalgji
09:13 | 15 Dhjetor 2020

Sot feston ditëlindjen këngëtarja e dashur Adelina Ismaili.

Një ndër këngëtaret e cila pëlqehet shumë nga të gjitha moshat, teksa edhe mund të themi lirisht se solli revolucion në muzikën shqiptare feston ditëlindjen sot. Bëhet fjalë për divën shqiptare Adelina Ismailin, e cila sot me datën 14 dhjetor mbush 41 vjeç.

Adelina tashmë është nënë e një djali, dhe aktualisht e tërhequr nga muzika por që së fundmi ajo ka filluar emisionin e saj në televizion. Ajo gjithashtu njihet si autore e shumë hiteve si, “S’ke ku shkon”, “Ushtarit tim”, “Amaneti”, “Zemrën nuk ta fal” e shumë tjerë.

Materialet dhe informacionet në "MUZIKTURKE" nuk mund të kopjohen ose të përdoren pa iu referuar burimit të portalit apo miratimin nga redaksia.

MUZIKTURKE, © 2020 Të gjitha të drejtat e rezervuara.